Semináře

Termíny nadcházejících setkání:

 

 RADOST I – Rande s vlastním tělem

15.-16.6.2024  

 

Místo konání: Praha

Cena: 4000,- Kč

 

 

Podzim 2024- RADOST III – Změna vědomí pohybem, dechem a Láskou

Místo konání: Fuerteventura (Kanárské ostrovy)

Cena: na vyžádání

 

 

 

JAK SI POMOCI SÁM – sebeopravné techniky.  Pro všechny, které něco bolí – bolelo – bude bolet. Zaměřeno na praktické učení způsobům, jak sám sobě ulevit od bolesti a nemuset se spoléhat na pomoc zvenčí. Projdeme postupně celé tělo a ukážeme si fígle, které si každý může aplikovat sám na sobě, jsou mnohokrát vyzkoušené a které fungují. 

Provede Vás: TaZ, T nebo Z

Délka trvání: 6 – 8 hodin, počet účastníků do 20

 

 

DOBŘE PROŽITÁ PROCHÁZKA

Půjdeme ven…ale nebudeme dělat turistiku. Projdeme se přírodou trochu jinak, než že bychom počítali kilometry a odškrtávali dosažené cíle. Zkusíme to tak, jako se přírodou pohybovali naši předkové – v tlupě, která je pro tuto chvíli jedním organickým celkem, složeným z jednotlivců. V terénu, kde nejsou silnice ani cesty, zato jsou zde samé neočekávatelné a neočekávané jevy – kameny, štěrk, bláto, voda, divá zvěř, klády, klacky, šišky..… blízké seznámení našich chodidel s tím vším nás přivede do tiché pozornosti ke každému kroku a vnitřní radosti z každého kroku, každého úspěšně provedeného pohybu. 

Zvnitřnění, ztišení a zároveň rozšíření úrovně vědomí a vnímání přes společný záměr a prožitek, dech a pohyb. 

A pokud se po cestě vyskytne nějaké téma, námět k posunu a řešení, které má skupina společné, můžeme se zastavit a společně se do něj ponořit –  způsobem, který nám zrovna přijde inspirativní (šamanská cesta, individuální fyzická či energetická terapie pro každého, společný oheň a zpěv, tanec, intuitivní hra…. Je toho mnoho a vše je otevřeno). 

Délka trvání: 1 den, počet účastníků: do 6, provede Vás: T. VENKU.

 

 

RADOST I – RANDE S VLASTNÍM TĚLEM

Rozechvění, nervozita, možná trochu studu… čeká Vás schůzka. Velmi důležitá, možná nejdůležitější ve Vašem životě. Kdo na ni dorazí? Vy – a VY! Setkání tváří v tvář sám se sebou může být napínavé, dobrodružné, inspirativní, ale především bude zábavné, uvolněné a změno-tvorné. Workshop je zaměřen na znovuobjevení kontaktu s vlastním tělem přes jemné a hravé aktivity a na zdravouchůzi. 

Pro všechny, kdo nechtějí používat své tělo jen k přepravě hlavy, ale chtějí si ho užít bez omezení a chtějí se naučit používat chůzi jako prostředek k léčení obtíží pohybového aparátu.

Pro ty, kdo si koupili první BF boty a nějak nevědí, co si s nimi počít, aby to bylo to slibované „ono“.

Kdo chtějí objevit kouzlo sebe sama, zamilovat se znovu do všech možností, které nám tělo nabízí a do sebe. 

Pro ty, kdo touží oživit smysly, oživit kontakt sama se sebou, vnímání sebe i věcí a dějů kolem. Cílem je- překvapení – Radost!

PROVEDE VÁS: TaZ

Délka trvání – od 8 do 16 hodin (1-2 dny, dle možností)  počet účastníků : do 16

 

RADOST II – POHYB, DECH A HLAS 

Prožijeme sebe sama naplno, v třídimenzionálním vědomém pohybu, na úrovni těla, myšlenek, emocí, energie a i na úrovni toho, co nás všechny přesahuje. Nastartujeme dřímající svalové skupiny, fascie, buňky, meridiány, energetická centra, uvolníme fyzické, psychické i emoční napětí. Vzpomeneme si na přirozenou chůzi, dar, který nás všechny spojuje, a který má potenciál nás ve své původní podobě léčit – volný přístup do této “magie chůze” si každý odnese s sebou. Pocítíme radost z objevování, hraní si se sebou, tělem, myslí, koncentrací a uvolněním, dechem, hlasem,…, odložíme na chvíli myšlenku “něco se naučit” a vstoupíme do radostné volné tvorby “možná se něco stane, možná si vzpomenu na to, co už dávno vím…”. Zkusíme si, jaký vliv na naše cítění a prožívání má cílené využití dechu, jak je propojený náš hlas s naší pánví, co s námi udělá zpomalení pohybu až na samotnou hranici dění –  a mnoho dalšího. 

PROVEDE VÁS: TaZ

Délka trvání – od 8 do 24 hodin (1-3 dny), počet účastníků: do 16

 

RADOST III – ZMĚNA VĚDOMÍ POHYBEM, DECHEM A LÁSKOU

Pro ty, kteří s námi už něco prošli a nebo pro zvlášť odvážné. 

Tady už je to na dřeň. Myslíte to s tím seberozvojem vážně? Chcete vstoupit sami se sebou ve skutečnou intimitu, v plynutí, přijetí, v sebelásku bez podmínek a bez hranic? Ponořit se do přítomného okamžiku? Zveme Vás na cestu! 

Objevíme další možnosti prožívání sebe sama přes pohyb navenek i uvnitř těla, od intenzivního až po neznatelný. Přes uvědomění síly našich smyslů, moci mysli a vlivu myšlenek na každodenní realitu, přes vynesení vědomého užívání dechu a hlasu ke kultivaci osobního prožívání. Podnikneme nejednu dobrodružnou pouť do nevědomí a zase zpátky, abychom na světlo vynesli stíny, podívali se na ně a spřátelili se s nimi. Přivítáme naši nově probuzenou intuici. Projdeme změnovým procesem – od pasivního příjemce věcí, které se mi dějí k aktivnímu tvůrci vlastního života a vlastního světa tak, jak ho chci mít. 

PROVEDE VÁS: TaZ

Délka trvání: 7 dnů

Kde: Kanárské ostrovy, Fuerteventura. Proč? Protože to tam milujeme. A protože není na světě moc míst s tak silnou změnovou energií jako toto. Ostrov Vás na Vaší cestě podpoří.